piękna skóra

Zdrowa, promienna skóra bez przebarwień i niedoskonałości to podstawa dobrego wyglądu. Przywykłyśmy jednak do tego, że skóra twarzy płata nam figle. Nasze kosmetyczki są więc pełne fluidów i korektorów, mających na celu zatuszowanie zauważalnych wad skóry twarzy. Nie musi jednak tak być. Potrzeba tylko wprowadzić do swoich urodowych zwyczajów kilka nawyków, oraz stosować odpowiednie kosmetyki, takie jak na przykład krem z kolagenem, aby znacząco polepszyć wygląd skóry i nie czuć już potrzeby krycia jej pod makijażem.

Codzienna pielęgnacja

Podstawą pielęgnacji skóry twarzy jest jej codzienne właściwe oczyszczanie i nawilżanie. Czynności te robić potrzeba przynajmniej dwa razy w ciągu dnia, a więc rano i wieczorem. Do mycia twarzy używać trzeba przeznaczonych do tego produktów, takich jak żele lub pianki. Chwilę przed przemyciem twarzy żelem, zaleca się dokładnie pozbycie się z niej makijażu, za pomocą mleczka do demakijażu lub płynu micelarnego. Niedbałe zmycie makijażu, może powodować zatykanie porów, podrażnienia, zaczerwienienia, wypryski, a nawet reakcję alergiczną. Kolejnym ważnym krokiem jest zadbanie o nawilżenie skóry. Zagwarantuje to nałożenie kremu. Odpowiednio dobrany krem nawilżający, nie tylko zabezpieczy skórę przed utratą wilgoci, a także dostarczy jej cennych składników, umacniać ją i poprawiając jej wygląd. Idealnie spełni się w tej roli krem kolagenowy.

Ważne jest nie tylko to, co nakładamy na twarz, ale też jak to wykonujemy

Czy wiedziałaś o tym, że rożnego rodzaju kosmetyki, zamiast rozprowadzać w skórę twarzy mocnymi ruchami, o wiele przychylniej jest w nią wklepywać? Czy to będzie krem z kolagenem, czy serum, a nawet podkład, wklepywanie kosmetyku w wrażliwą skórę twarzy okazuje się korzystniejszym rozwiązaniem. Dzięki wklepywaniu, substancje aktywne znajdujące się w kremie czy serum mają lepszy dostęp do głębszych warstw skóry. Klepanie opuszkami palców skóry twarzy wspiera lepszemu ukrwieniu oraz poprawie mikrokrążenia, co nie pozostaje bez wpływu na jej dobry wygląd. Wsmarowywanie natomiast powodować może rozciąganie skóry i przyspieszać powstawanie zmarszczek. Tego zaś nie chce chyba żadna z kobiet… Czym innym niż smarowanie jest jednak właściwy, delikatny masaż twarzy opuszkami palców. Masowanie skóry twarzy we właściwy sposób wpływa bowiem, tak samo jak zawierający kolagen krem, odmładzająco i przeciwzmarszczkowo, a dodatkowo relaksująco. Warto więc przemyśleć kwestię nauczenia się wykonywania na sobie takiego masażu.

Ochrona przed słońcem

Wbrew pozorom, skóra jest wrażliwa na słońce. Lekka, złota opalenizna wygląda wprawdzie kusząco, w rzeczywistości natomiast jest efektem naturalnych mechanizmów obronnych skóry przed promieniami słonecznymi. Zawarte w nich promieniowanie UV uszkadza strukturę skóry, sprawia, że wygląda ona gorzej i szybciej się starzeje, może też doprowadzić do groźnych chorób, w tym nowotworowych. W celu zadbania o ochronę skóry, opalanie lepiej jest zastąpić użyciem samoopalaczy, a na co dzień chronić skórę właściwymi filtrami. Dobrze przy tym pamiętać, że skóra twarzy jest narażona na wpływ promieni słonecznych nie tylko latem, ale także cały rok.

Szczególna pielęgnacja skóry pod oczami

Krem z kolagenem to kosmetyk odpowiedni nie tylko do dbania o kondycję skóry twarzy. Warto stosować takżekrem z kolagenem pod oczy krem z kolagenem pod oczy. Skóra pod oczami potrzebuje szczególnej troski i pielęgnacji. Płytkie unaczynienie tych okolic, u wielu osób powoduje niepożądane zasinienie. Na skórze w okolicach oczu występuje też hiper-pigmentacja, czyli zbyt duże wytwarzanie się barwnika skóry. Zjawisko to również ma wpływ na ciemniejsze zabarwienie skóry wokół oczu. Jest to też rejon wrażliwy na powtarzanie zmarszczek mimicznych.

Na cienie i sińce pod oczami pomóc mogą kompresy wytwarzane z naparu świetlika, kopru włoskiego lub lipy. Zioła te działają zwężająco na naczynia krwionośne. Opuchliznę zmniejszą chłodne okłady. Można do nich użyć metalowych łyżeczek trzymanych przez kilka minut w zamrażarce lub kostek lodu owiniętych w ręcznik papierowy albo ściereczkę. Łagodząco działają też okłady z wacików nasączonych wystudzonym naparze z rumianku lub zielonej herbaty. Nic nie zastąpi jednak codziennej, starannej pielęgnacji wrażliwej skóry pod oczami. Właściwy krem nawilżający, ze składnikami rozświetlającymi, używany rano i wieczorem, pomoże uchronić skórę w okolicach oczu przed pojawianiem się na niej brzydkich sińców i opuchnięć. Krem z kolagenem pomoże natomiast przystopować powstawanie zmarszczek mimicznych.

Usuwanie tego, co szkodzi

Choćby najlepszy krem z kolagenem do twarzy nie uchroni skóry, która codziennie dręczona jest niezdrowymi zwyczajami. Palenie papierosów, wielokrotne picie alkoholu, niezdrowa dieta… Skóra nie znosi używek i momentalnie „odwdzięcza się” za ich nadmiar zmarszczkami, sińcami, przesuszeniem i brakiem blasku. O skórę trzeba dbać dogłębnie, wybiórcza pielęgnacja traci znaczenie. Dlatego dla dobrej kondycji skóry, warto odżywiać się zdrowo, wybierać owoce i warzywa, zamiast tłustych i słodkich przekąsek oraz definitywnie rzucić palenie papierosów, a spożywanie alkoholu przynajmniej ograniczyć. Znany jest także pozytywny wpływ wody na wygląd skóry – trzeba ją wypijać minimum 2 litry dziennie.

Ruch nie tylko dla zdrowia

Idealnym uzupełnieniem właściwej diety i codziennej pielęgnacji skóry za pomocą kosmetyków, takich jak krem z kolagenem, jest zapewnienie sobie dawki ruchu od czasu do czasu. Systematyczne ćwiczenia fizyczne nie tylko wpłyną na poprawę zdrowia oraz wysmuklenie figury, ale z pewnością wywołają też korzystne zmiany w wyglądzie skóry. Pod wpływem aktywności fizycznej, skóra staje się jędrna. Intensywny ruch zwiększa przepływ krwi w organizmie, sprawiając, że tlen dochodzi do wszystkich komórek z większą siłą. Także i skóra jest więc lepiej dotleniona, dzięki czemu tworzy się na niej mniej zaskórników i zmarszczek. Wraz z potem, produkowanym intensywnie w czasie ćwiczeń fizycznych, nasz organizm pozbywa się toksyn oraz niepożądanych wolnych rodników. Początkującym zaleca się ćwiczyć kilka razy w tygodniu, w dni nie następujące po sobie, przez kilkadziesiąt minut. Jeśli chodzi o rodzaj ćwiczeń, panuje dowolność: może to być bieganie, gimnastyka w domu, ćwiczenia na siłowni, pływanie… Wszystko zależy od upodobania, bo istotne jest, żeby ruch wzbudzał radość.

Dodaj komentarz