Jak usunąć nadmiar wody z organizmu

Pozbądź się nadmiaru wody z organizmu

Często czujesz się opuchnięta, przemęczona, a w ciągu jednego dnia potrafisz przybrać nawet 2-3 kilogramy? Do tego dochodzą kłopoty z opuchniętymi nogami i wzdętym brzuchem? Powodem jest zbyt duża ilość nagromadzonej wody. Oceń, co możesz zmienić, żeby oczyścić mechanizm ludzki z toksyn i usunąć nadmiar wody.

Gdzie szukać przyczyny?

Największym mitem wśród osób cierpiących na nadmierne przechowywanie wody jest stwierdzenie, że mniejsza ilość płynów pozwoli pozbyć się niekomfortowego uczucia ciężkości. Paradoksalnie, jest zupełnie odwrotnie. To brak odpowiedniego nawodnienia stanowi główny powód zatrzymywania wody, bo wtedy mechanizm ludzki woli ją zmagazynować w tkance podskórnej niż usunąć. Ciało człowieka składa się w większości z wody. U dorosłej kobiet wskaźnik ten wynosi około 60%, a u mężczyzn 65%. Bilans przyjmowanych i traconych płynów po całym dniu powinien wynosić 0, tzn., że należy przyjąć dokładnie tyle samo wody ile jej tracimy. Gdy wypijamy mniej niż 1 litr przez cały dzień, mechanizm ludzki zaczyna robić zapasy. Nadmiar wody może być wywołany także stosowaniem kapsułek antykoncepcyjnych, zbliżającą się miesiączką lub siedzący tryb życia.

Twoje napoje

Usuwanie nadmiaru wody z mechanizmu ludzkiego to stała praca, która dodatkowo procentuje. Oprócz usunięcia się nadprogramowych centymetrów, odpowiednie nawodnienie ciała dodaje energii i zwiększa koncentrację. Warto sięgać po płyny, które przyspieszają diurezę, czyli wydalanie moczu, np. woda niegazowana z cytryną, która pomoże szybciej usunąć nadmiar soli odpowiedzialny za powstawanie obrzęków i opuchnięć. Korzystne będą również owoce cytrusowe, arbuzy i seler. Funkcjonują nie tylko moczopędnie, ale doskonale poprawiają trawienie i wspomagają metabolizm. Innym sposobem na pozbywanie się nadmiaru wody z organizmu są zioła, np. w postaci herbat bez cukru lub suplementów diety, jak Hydrodren od Noble Health. Tabletki, które powstały na bazie cenionych mieszanek ziołowych, m. in. ziela pokrzywy, mniszka lekarskiego, skrzypu polnego, yerba mate oraz karczocha zwyczajnego, pomogą w naturalny sposób usunąć zbędne produkty przemiany materii oraz korzystnie wpłyną na pobudzenie procesów metabolicznych.

Zabroniona lista

Osoby mające problem z zatrzymywaniem wody powinny unikać alkoholu i ograniczyć solenie potraw. Napoje procentowe odwadniają organizm i pozbawiają go składników odżywczych, a nadmiar sodu, czyli istotnego pierwiastka zawartego się w soli, powoduje zaburzenia gospodarki wodnej. Prędzej zamienić słone przekąski na świeże lub suszone owoce, a alkohol na świeżo wyciskane soki lub naturalne napoje izotoniczne.

Dodaj komentarz