jak pielęnować włosy domowymi sposobami

Włosy to istotny element dziewczęcej urody. Aby naprawdę jej dodawały, a nie były źródłem wstydu, muszą być zadbane. Zapewni to odpowiednia dbałość o włosy.

Rozważne zakupy w drogerii

Gdy rozmyślamy o tym, jak zadbać o włosy, pierwszym, co przychodzi do głowy, są kosmetyki. Każda dziewczyna używa przecież przynajmniej szamponu. Do tego są odżywki, kremy, maski, środki do układania włosów, jak na przykład lakiery, pianki czy żele i duża liczba kosmetyków. Warto wybierać te, które odznaczają się przede wszystkim jakością, a nie tylko niską ceną. Jeśli zauważymy, że jakiś specyfik nie jest dobry dla naszych włosów, nie ma sensu zużywać go na siłę, lepiej się go pozbyć i poszukać odpowiedniejszego. Dokładna pielęgnacja włosów, wymaga także studiowania etykiet i informacji na nich zamieszczonych, które mówią o tym, dla jakich włosów dany kosmetyk jest przyjęty.

Jak pielęgnować włosy domowymi sposobami?

Istnieje mnóstwo pomysłów na to, jak dbać o włosy w zaciszu własnego mieszkania. Najpopularniejszą metodą są maski, przygotowywane samodzielnie z naturalnych (najczęściej spożywczych) składników. W ostatnim czasie bardzo częste stało się stosowanie różnego rodzaju olejów. Duża ilość naturalnych olejów i oliwek, wykazuje doskonałe atrybuty dla włosów. Następnym ze sposobów jest stosowanie wcierek, czyli wcieranie we włosy i w naskórek głowy specjalnych kosmetyków.

Jak zatroszczyć się o włosy od wewnątrz?

Jeśli zwykła pielęgnacja zawodzi, a włosy okazują oznaki wycieńczenia, są kruche, szorstkie i utraciły swój połysk, prawdopodobnie potrzeba im pomocy od wewnątrz. Zadbanie o to, by dieta była bogata w witaminy na włosy jest metodą na to, jak dbać o włosy zdewastowane. Aby zdrowo rosnąć i znakomicie się prezentować, włosy potrzebują regularnych dostaw wielu istotnych witamin. Zapewnia to zbilansowana dieta, pełna między innymi w orzechy, warzywa strączkowe, kalafior, marchew, banany. Gwarancją tego, że włosy dostają potrzebną sobie porcję witamin, jest po prostu przyjmowanie tych witamin w formie suplementu diety.

Ograniczenie niekorzystnych czynników

Na co dzień robimy swoim włosom krzywdę na wiele sposobów. Już rozczesywanie ich niewłaściwą szczotką może je naprawdę zniszczyć, a co dopiero regularne suszenie, czy prostowanie rozgrzanymi powłokami prostownicy… Dlatego, żeby całkowicie zatroszczyć się o włosy, należałoby przemyśleć rezygnację z niektórych, niszczących je zabiegów, lub choćby ograniczenie ich do minimum.

Tak naprawdę, spośród sposobów na to, jak pielęgnować włosy, wszystkie są istotne. Dopiero ich kompleksowe zastosowanie, przynieść może pożądane efekty, jakimi są miękkie, błyszczące, mocne i wytrzymałe włosy. Przywiązując uwagę do pielęgnacji kosmetykami, nie można zapominać o roli, jaką pełnią witaminy na włosy. Zazwyczaj bowiem pogorszenie stanu włosów wynika nie z używania nieodpowiedniego szamponu, ale ze zbyt małej ilości ważnych składników w organizmie. Tylko uzupełniając je, dajemy włosom szansę na pełną odnowę. Całościowe podejście do dbania o włosy, uwzględniające zarówno pielęgnację zewnętrzną jak i wewnętrzną, na pewno popłaci.

Dodaj komentarz