Kwas hialuronowy w tabletkach

Czy kwas hialuronowy w kapsułkach może zastąpić zabiegi odmładzające?

O zabiegach na odmłodzenie skóry słyszała chyba każda kobieta. Z racji swojej ceny, nie jest to może metoda szeroko spopularyzowana, jednak korzysta z niej wiele sławnych osób. Natrafić można też na liczne reklamy zabiegów anti-aging. Czy zastępstwem dla nich mogą stać się tabletki z kwasem hialuronowym?

Dlaczego właśnie kwas hialuronowy?

Zanim pojawił się jako kwas hialuronowy w formie kapsułek, ten naturalny związek chemiczny słynął z zastosowania w medycynie estetycznej. Kwas hialuronowy jest jednym ze składników, znajdujących się w ludzkiej skórze, które są odpowiedzialne za jej nawilżenie, sprężystość, a w konsekwencji – za jej młody i zdrowy wygląd. Z wiekiem jest go jednak coraz mniej, co w połączeniu z deficytem kolagenu, powoduje powstawanie zmarszczek i powolne, ale postępujące, wiotczenie skóry. Wstrzyknięcie odpowiednio spreparowanego kwasu hialuronowego bezpośrednio w skórę, zapewnia widoczną poprawę jej wyglądu. Zastosowanie do zabiegów odmładzających tej właśnie substancji, jest uwarunkowane tym, jak korzystnie wpływa kwas hialuronowy na zmarszczki.

Tabletki z kwasem hialuronowym i kolagenem pojawiły się jako rozwiązanie dla osób, które są zainteresowane skorzystaniem z dobrodziejstw kwasu hialuronowego, ale nie chcą decydować się na zabiegi odmładzające. Argumentem przeciw takim zabiegom często jest po prostu ich cena, w wielkości co najmniej kilkaset złotych. Dodatkowo, zabiegi polegające na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego, kojarzą się zwykle z dość dużą i nagłą ingerencją w wygląd twarzy. To zrozumiałe, że nie każda kobieta jest na taką zmianę gotowa. Innym wyjściem jest sięgnięcie po kwas hialuronowy tabletki.

Jaki kwas hialuronowy wybrać?

Przy decydowaniu o wyborze rodzaju kuracji kwasem hialuronowym, warto rozważyć kilka istotnych kwestii. Po pierwsze, wybór powinien zależeć od oczekiwanych rezultatów, a raczej od tego, jak szybko ich oczekujemy. Zabieg anti-aging opierający się na wstrzyknięciu kwasu do głębokich warstw skóry, zagwarantuje właściwie natychmiastowy efekt. Stosowanie suplementu, takiego jak kwas hialuronowy tabletki z pewnością wymaga zaczekania na rezultaty. Pojawiają się one po kilku miesiącach stosowania suplementacji, jednak są identyczne, jak skutki zabiegu – zmarszczki zostają spłycone i stają się zdecydowanie mniej widoczne. Przy tym, zmiany te utrwalają się i utrzymują, w przeciwieństwie do efektów zabiegu, które z czasem znikają i po pewnym czasie wymagają powtórzenia wizyty w gabinecie.

Inną kwestią wartą przemyślenia są na pewno koszty. Nie ma wątpliwości, że kwas hialuronowy w tabletkach to opcja dużo tańsza, niż regularne poddawanie się profesjonalnym zabiegom odmładzającym. Co więcej wygodniejsza, ponieważ można ją stosować samemu, bez konsultacji ze specjalistą. W każdym razie, warto wiedzieć, że aby zastosować kwas hialuronowy na zmarszczki, nie jest konieczne poddawanie się specjalistycznym zabiegom.

Dodaj komentarz