kolagen rybi

Działanie kolagenu z ryb morskich

Kolagen to białko produkowane w ciele człowieka i będące ważnym składnikiem tkanki łącznej. Odpowiada za stan kości, stawów, mięśni i naczyń krwionośnych. Od jego poziomu uzależniona jest elastyczność skóry, kondycja włosów, paznokci, dziąseł oraz wzroku. Kolagen w procesie starzenia się człowieka ulega degradacji, a produkowanie nowego jest znikome. Dlatego po osiągnięciu pewnego wieku pojawiają się zmarszczki, skóra staje się obwisła i nie tak elastyczna, jak przedtem. Kolagen znajduje się również w nerkach, wątrobie i przewodzie pokarmowym, a jego obecność związana jest z jakością zdrowia. Kolagen działa pozytywnie na kości, pomagając regenerować się kościom po złamaniach. Działa wspomagająco przy osteoporozie. Korzystnie działa też kolagen na stawy. Brak kolagenu wpływa nie tylko na wygląd zewnętrzny, ale również na funkcjonowanie całego organizmu, dlatego jego brak należy uzupełniać przez suplementację.

Kolagen występuje w całym mnóstwie produktów, jednak wykazano, że ryby są jego najlepszym źródłem. Jest on lepiej przyswajany i wchłaniany przez organizm ludzki niż kolagen występujący u innych gatunków zwierząt.

Kolagen rybi ma swoisty skład i jest w największym stopniu zbliżony budową do kolagenu ludzkiego. Można znaleźć w nim wysokie stężenia aminokwasów proliny, glicyny i hydroksyprocyliny, które są odpowiedzialne za pobudzanie wzrostu komórek skóry, kości i stawów. Najwięcej kolagenu rybiego obejmuje skóra oraz łuski ryby, czyli części, których najczęściej nie spożywamy. W celu dostarczenia kolagenu z ryb najlepiej sięgnąć po gotowe preparaty dostępne w aptece. Naturalny kolagen powszechny jest w formie tabletek lub proszku, znajdziemy go również w kosmetykach działających na skórę. Kolagen w proszku lub kolagen tabletki to preparaty złożone, zawierające w swym składzie oprócz kolagenu również witaminy, głównie witaminę C.

Specyfiki zawierające kolagen rybi właściwości mają wiele różnorodnych.

Poprawiają one elastyczność, gładkość, jędrność i wygląd skóry. Kolagen nawilża ją, pomaga w ukrwieniu oraz utrzymuje w odpowiedniej kondycji. Poprawiają wygląd i kondycję włosów, działając leczniczo przy łysieniu plackowatym. Wpływa na poprawę wzroku.

Wykorzystuje się go przy leczeniu osteoporozy oraz po złamaniach, ponieważ ma umiejętność podwyższania gęstości mineralnej w kościach. Działa przeciwbólowo i przeciw zapalnie przy chorobach reumatycznych.
Prócz tego wpływa na prace układu pokarmowego, zmniejszając nadkwasotę oraz na układ krążenia, redukując za wysoki poziom cholesterolu. Kolagen redukuje obrzęki, nadpotliwość i wolne rodniki. Pomaga w leczeniu marskości wątroby nowotworów, włókniaków, w chorobie wieńcowej oraz w niedoczynności tarczycy. Reguluje metabolizm i wzmacnia układ odpornościowy. Wykazuje działanie bakteriobójcze i antyhistaminowe.

Kolagen jest potrzebny nie tylko do utrzymania młodego wyglądu, lecz w szczególności zdrowia. Chcąc uchronić się problemów zdrowotnych, warto sięgnąć po suplementy zawierające naturalny kolagen zaś wśród szeregu dostępnych specyfików, najlepiej wyszukać kolagen rybi, który jest najlepiej przyswajalny przez organizm człowieka.

Dodaj komentarz