Kolagen dla Twojego piękna

Kolagen – sekret młodości

Kolagen jest w ostatnim czasie coraz częściej używanym składnikiem kosmetyków i suplementów diety, mających na celu dbanie o urodę. Ich producenci zapewniają o zbawczym wpływie kolagenu na skórę.

Czym zatem jest ten cenny komponent i dlaczego zależy od niego kondycja skóry człowieka?

Kolagen jest proteiną, to znaczy białkiem. Występuje w ciele ludzkim w sposób naturalny, stanowiąc główny budulec tkanki łącznej i pełniąc tym samym ogromną rolę w całym organizmie. Kolagen tworzy trzydzieści procent masy ludzkiego ciała. Odpowiedzialny jest za elastyczność skóry, a jej utrata, postępująca z biegiem lat, tworzy się bezpośrednio ze stopniowej utraty kolagenu w mechanizmie ludzkim. To właśnie zmniejszanie się proporcji tej proteiny w tkance skórnej powoduje, że zaczyna być widać na niej zmarszczki i zwiotczenia, czyli widoczne gołym okiem objawy upływu lat. Jest to proces w pełni zwyczajny, przez nikłe grono ludzi jednak przyjmowany z euforią. Starzenie się sprawia, że kolagen będacy w ciele człowieka ciele ulega degradacji. Im starszy zaś organizm, tym mniejsze ma umiejętności do wytwarzania nowego kolagenu. A zatem kolagen to białko urody i młodości. Ważny element, który jest w stanie zapewnić utrzymanie na dłuższy czas świeżego wizerunku oraz dobrej kondycji skóry. Nic dziwnego, że trafił w końcu do przemysłu kosmetycznego i żywieniowego. Która osoba nie chciałby zatrzymać młodości na dłużej?

Powstaje pytanie o to, czy kolagen zawarty w kosmetykach i suplementach rzeczywiście spełnia zawarte w nim nadzieje oraz czy jego stosowanie jest w pełni niegroźne?

Ubytki kolagenu w organizmie do jakiegoś stopnia można uzupełnić. Wiadomo, że żadna suplementacja nie przemieni poczciwej staruszki w małoletniego, jednak odpowiednio wcześnie rozpoczęta kuracja z pewnością przyniesie zaskakujące efekty. Do produkcji suplementów wykorzystuje się zwykle kolagen wydobywany z białka rybiego. Jak sama jego nazwa mówi, jest on wydobywany z ryb słodkowodnych. Procedurę używania w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym tej substancji, o pochodzeniu właśnie z ryb, opracowali polscy badacze. Jest to w pełni sprawdzony kolagen naturalny, który zapewnia skórze sprężystość, jędrność, promienny wygląd i po prostu dłuższą młodość.

Kolagen rybi w proszku to nowatorski specyfik, który konsumować można, dodając go do preferowanych napojów i potraw. Długotrwała, cykliczna kuracja, zapewni nie tylko polepszenie sprawności i wyglądu tkanki skórnej, ale także wzmocni włosy i paznokcie, usunie cellulit, złagodzi bóle stawów, zregeneruje tkankę chrzęstno – stawową, wspomoże odbudowę tkanki łącznej i kostnej. Powodów, dla których warto sięgnąć po kolagen w proszku, jest wiele. Po dwudziestym piątym roku życia, nasze ciało traci możliwość pełnej wymiany kolagenu, to znaczy procesy degradacji dominują nad procesami produkcji. Z powodu tego, że zawartość kolagenu w organizmie odpowiada nie tylko za wygląd skóry, ale także za funkcjonowanie dużej ilości układów i narządów – występuje on bowiem w wątrobie, nerkach, stawach, układzie pokarmowym a także kostnym – uzupełnianie brakującego kolagenu jest kwestią dbałości nie {jedynie|tylko o urodę, ale też o zdrowie.

Dodaj komentarz